Puchar Polski: Awans WKS do kolejnej rundy

Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork - WKS NOŻYNO
Bramki dla WKS: Machnikowski 60,70

Trener Marcin Heron przed tym spotkaniem miał nie lada problem. W tym spotkaniu nie mógł skorzystać aż z 8 zawodników. Nieobecni byli: Rafał Wolski, Jacek Trąbka, Łukasz Milewski, Artur Węsierski, Józef Lademann, Jacek Labudda, Tomasz Gański oraz Wojciech Cybulski których zatrzymała praca.
Napewno cieszyć może występ naszych młodych wilków w tym spotkaniu. Patryk Łojko oraz Dawid Tutkowski pokazali się z bardzo dobrej strony i byli wyrózniającymi się zawodnikami w naszym zespole.

W 15 minucie spotkania piłkarze z Lęborka przeprowadzili pierwszą groźną akcje. Po dośrodkowaniu z lewej strony napastnik gospodarzy oddał bardzo precyzyjny strzał, lecz Adam Płoszaj wyciągnął się jak struna i nie dał się pokonać.
Pierwsza bramka padła w 25 minucie spotkania. Po nieporozumieniu naszych obrońców napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z Adamem Płoszajem i tej sytuacji wygrał pojedynek z naszym bramkarzem i dał prowadzenie piłkarzą z Lęborka.
Odpowiedz naszych zawodników była chwilę później gdzie tym razem po błędzie Lęborskiego obrońcy sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Machnikowski lecz z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. 10 minut później nasi piłkarze znowu stworzyli idealną okazję do strzelenia gola wyrównującego. Prostopadłą piłkę w pole karne posłał Łojko, przejął Majewski i podał do Machnikowskiego, ten po oszukaniu obrońcy niestety nie trafił w piłkę. Pod koniec pierwszej części spotkania Patryk Łojko oddał groźny strzał w kierunku bramki rywali lecz bramkarz gospodarzy obronił strzał naszego zawodnika.
    Bardziej udana dla naszych zawodników okazała się druga połowa. Gra naszego zespołu wyraźnie się poprawiła co było widać po stwarzanych sytuacjach oraz strzelonych bramkach.
W 60 minucie spotkania podopieczni Marcina Herona strzelili bramkę wyrównującą. Przed polem karnym Tutkowski podał piłkę do Machnikowskiego a ten tak jak w meczu z Motarzynem oddał precyzyjny strzał i doprowadził do remisu w tym spotkaniu. Od tej chwili nasi zawodnicy grali coraz lepiej. Coraz częście stwarzali grożne sytuacje pod bramką Lęborskiego bramkarza.
W 70 minucie spotkania nasi piłkarze wyszli na prowadzenie. Po faulu na Tutkowskim w środku pola piłkę w pole karne dośrodkował Lesław Wolski, po błędzie obrońców Machnikowski przyjął piłkę i
od razu oddał strzał w kierunku bramki i pokonał po raz drugi w tym spotkaniu Lęborskiego bramkarza. W 75 minucie spotkania podopieczni Marcina Herona mogli dobić rywali. Po dośrodkowaniu Patryka Łojki obrońcy nie fortunnie wybili piłke która spadła pod nogi Machnikowskiego który z rogu pola karnego oddał techniczny strzał, piłka odbiła się od poprzeczni i centymetry zabrakły Bartoszowi Konkolowi do strzelenia bramki. Ostatnie 10 minut należało do gospodarzy którzy raz po raz atakowali bramke Adama Płoszaja. Wynik już nie uległ zmianie i nasi piłkarze
zagraja w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

WKS: Płoszaj- Paweł Czaja, Tomasz Czaja, Lesław Wolski(c),Woźniak-Rafał Wdowczyk, Patryk Łojko, Grzegorz Węsierski( Bartosz Konkol), Dawid Tutkowski, Paweł Machnikowski- Piotr Majewski
Ławka rezerwowych: Olek Malek, Jakub Gostomski, Bartosz Konkol